2021 ALES/2 Sınav Sonuçları Açıklandı!

12.10.2021
A+
A-
2021 ALES/2 Sınav Sonuçları Açıklandı!

ALES sonuçları açıklandı mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 19 Eylül’de gerçekleştirilen ALES/2 sınavının tamamlanmasının ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak içerisinde beklemeye başladı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren ALES/2 sonuçlarının açıklandığı haberi son dakika bilgisiyle ÖSYM tarafından duyuruldu! İşte ALES sınav sonucu görüntüleme ekranı..

Akademik kariyer hedefleyen adayları yakından ilgilendiren ALES/2 sınavı ÖSYM tarafından 19 Eylül tarihinde gerçekleştirildi. Sınavın tamamlanmasının ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak içerisinde beklemeye başlarken sonuçların açıklandığı bilgisi ÖSYM tarafından verildi.

ALES/2 SONUÇLARI AÇIKLANDI!

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan 2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2021-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün twitter hesabından yaptığı açıklamada sonuçların açıklandığını duyurdu;

ALES/2 SONUÇLARI NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR?

Adaylar, sınav sonuçlarına 12 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr  adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

2021-ALES/2 Sınav Sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

2021-ALES/2 CEVAP KAĞITLARI VE ADAYLARIN CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI!

ÖSYM’nin sitesinde yapılan açıklamaya göre;

“19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 12 Ekim 2021 tarihinde saat 10.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.