2021-ALES/2 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

09.09.2021
A+
A-
2021-ALES/2 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

ÖSYM tarafından 19 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek ALES sınavı için giriş belgeleri yayımlandı.

ALES puanı edinerek akademik kariyerine devam etmek isteyen adayların katılacağı sınav 19 Eylül tarihinde yapılacak. Sınava kısa bir süre kala ALES sınav giriş yerleri açıklandı.

ALES SINAVI NE ZAMAN?

Sınav takvimine göre ALES Sınavı 19 Eylül tarihinde yapılacak.

SINAV BELGELERİNİ NASIL GÖRÜNTÜLEYEBİLİRİZ?

ÖSYM’nin yaptığı açıklama şu şekilde;

“19 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 09 Eylül 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.”

SINAVA GİRİŞ BELGENİZİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖSYM ADAYLARI UYARDI

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-ALES/2 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

ALES’TE KAÇ SORU SORULUYOR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen sınavda adaylara sözel, sayısal ve mantık sorularından oluşan 100 soru yöneltiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.