2021-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

DGS
12.07.2021
A+
A-
2021-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

Geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı DGS soruları ve cevapları için gözler ÖSYM’den gelecek son dakika açıklamasına çevrildi. Türkçe Matematik olmak üzere iki dersten sorumlu olan adaylar önlisans diplomalarını lisans programına tamamlamak amacıyla sınavlara katılım sağlayacak. Hal böyleyken bugün sabah saatlerinden itibaren adaylar “2021 DGS sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı, cevap anahtarı kitapçığı ne zaman yayınlanacak?” sorularına yanıt aramaya başladı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi genel olarak kısa zaman içerisinde sınava ilişkin kitapçığı erişime açıyor. Peki, DGS soruları ve cevapları yayınlandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar…

DGS SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI!

11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının (2021-DGS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 12 Temmuz 2021 tarihinde saat 13.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

DGS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ.

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin 2021 sınav takviminde yer alan bilgiye göre DGS sonuçları 13 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

DGS’de 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürüyor Mu?

Diğer merkezi sınavlarda olduğu gibi DGS’de de 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Yetenek testinin sayısal ve sözel bölümleri için adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecek. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir, yanlışlar ilgili bölümlerin doğrularını götürür (sayısal için yapılan 4 yanlış sayısaldan 1 doğruyu götürür)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.