2021 DGS Tercih İşlemleri İçin Son Gün! DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS
07.09.2021
A+
A-
2021 DGS Tercih İşlemleri İçin Son Gün! DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih işlemlerinde son gün bugün. Adaylar, tercihlerini bugün gün sonuna kadar ÖSYM’nin internet sitesinden yapabilecek.

DGS tercih sonuç ekranı üzerinden açıklanacak olan yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından başlayan DGS tercihleri 27 Ağustos-7 Eylül 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfasından ya da ÖSYM AİS mobil uygulamasından gerçekleşecek. Ardından ise DGS tercih sonuçları ilan edilecek.

DGS Tercihleri Nereden ve Nasıl Yapılacak?

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir. Yerleştirme işleminde, 2021-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

2021 DGS tercih işlemleri için tıklayınız.

2021 DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe yönelik henüz bir duyuru yayınlanmadı.

ÖSYM’nin açıklamasına göre; Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ŞULE dedi ki:

    Yazdığınız yazıdaki bilgiler altın değerinde çok teşekkürler bi kenara not aldım.