2021-KPSS A Grubu Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı!

01.08.2021
A+
A-
2021-KPSS A Grubu Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı!

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2021 soruları ve cevapları, sınava katılım gösteren adaylar tarafından merak ediliyordu. Adaylar, ÖSYM’nin resmi sitesini sık sık ziyaret ederken beklenen açıklama geldi.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarının yüzde 10’luk kısmı yayınlandı. İşte KPSS soruları ve cevapları 2021!

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA GELDİ!

Adaylar, temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına ise ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebilecek.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre;

01 Ağustos 2021 tarihinde uygulanan 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 01 Ağustos 2021 tarihinde saat 18.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

2021-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarına ulaşmak için tıklayınız.

2021-KPSS Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarına ulaşmak için tıklayınız.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin 2021 sınav takvimine göre, 2021 KPSS Lisans sonuçları, 16 Eylül tarihinde açıklanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.