EğitimGO
Diğer Yazılarımız

2021-KPSS Ertelendi Mi? Yangın Nedeniyle Gözler Resmî Açıklamalara Çevrildi!

2021-KPSS Ertelendi Mi? Yangın Nedeniyle Gözler Resmî Açıklamalara Çevrildi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans oturumları geri sayımı sürüyor. Ülkemizde yaşanan yangın felaketinin ardından bu şehirlerde ikamet eden vatandaşlar KPSS’nin ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyor. ÖSYM sınav takvimine göre 1 Ağustos’ta lisans oturumları düzenlenecek. Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı için tarihler bu hafta sonunu gösterirken sınavın iptal olması ÖSYM son dakika açıklamasıyla belli olacak.

ÖSYM tarafından bu hafta sonu düzenlenecek olan KPSS için nefesler tutuldu. Son olarak Manavgat başta olmak üzere çeşitli illerimizde yaşanan yangın sebebiyle lisans sınavının ertelenmesi gündemde yer aldı. Tam bu noktada sınava girecek olan adaylar KPSS ertelenir mi, ne zaman sorusuna yanıt aramaya başladı. Bilindiği üzere 2020 yılında pandemi nedeniyle ilan edilen takvimde değişiklik yapılmış ve sınavlar ertelenmişti.

KPSS ERTELENİR Mİ?

KPSS ertelenmeyecek. Yangın mağdurlarının sınava girememe ihtimaline karşı sosyal medyada KPSS ertelenir mi sorusuna yanıtına ilişkin yanıt aranıyor. ÖSYM’den bir açıklama yapılması ön görülüyor. Konuyla ilgili bir değişiklik olduğunda haberimizde yer alacaktır.

KPSS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür – Eğitim Bilimleri sınavı, 1 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.15’te yapılacak.

KPSS Alan Bilgisi sınavı, 7 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. KPSS Alan Bilgisi ikinci sınav, 8 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. KPSS ÖABT sınavı, 15 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.15’te yapılacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Kamu Personeli Seçme Sınavında 15 dakika kuralını uygulayacağını açıkladı. Buna göre adaylar, 10.15’te yapılacak sınav için en geç okul binalarına 10.00’da girmeleri gerekiyor. 10.00’dan sonra sınava girecek olan adaylar, sınav binalarına giremeyecek.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sonuçları, 16 Eylül 2021 tarihinde ÖSYM’nin sonuç sayfasında açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ