2021-YDUS Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

09.12.2021
A+
A-
2021-YDUS Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

YDUS sınav giriş yerleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile birlikte 20 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecek Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na katılacak adayların sınava girecekleri bina ve salonlar belli oldu.

ÖSYM koordinesinde gerçekleştirilen sınavlarda, uygulamadan bir süre önce sınav giriş belgeleri adayların erişimine açılıyor. Adaylar, katılım sağlayacakları sınav için açıklanan sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden temin ederek hangi adres, bina ve salonda sınava katılacakları bilgisine erişiyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının söz konusu sayfası üzerinden giriş belgesine erişim sağlayabilmek için sınava girecek adayların T.C. kimlik numaralarını ve aday şifrelerini ilgili boşluklara doğru bir şekilde girmesi gerekiyor. ÖSYM kılavuzuna göre, ÖSYM 2021 YDUS sınav giriş belgeleri nasıl sorgulanır?

GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM’nin yaptığı duyuruya göre;

“20 Şubat 2021 tarihinde uygulanacak olan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-YDUS) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 12 Şubat 2021 tarihinde saat 11.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.”

YDUS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA İŞLEMİ

Adaylar, ÖSYM AİS sistemi üzerinden aşağıdaki linke tıklayıp T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yaparak 2021 YDUS sınav giriş belgesi dökümüne ulaşabilir.

ÖSYM, ADAYLARI UYARDI!

20 Şubat 2021 tarihinde uygulanacak olan 2020-YDUS için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.