2021-YÖKDİL/2 Sınavı Sonuçları Açıklandı! Sorular ve Cevapları Adayların Erişimine Açıldı

17.09.2021
A+
A-
2021-YÖKDİL/2 Sınavı Sonuçları Açıklandı! Sorular ve Cevapları Adayların Erişimine Açıldı

ÖSYM tarafından düzenlenen YÖKDİL sınavı 29 Ağustos tarihinde düzenlenmişti. Sınav sonuçlarını öğrenmek için heyecanla bekleyen adaylar, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak ve nasıl öğrenilecek diye merak ediyor. ÖSYM’den gelen son dakika haberine göre sonuçlar açıklandı! İşte detaylar..

Bu yıl ikincisi uygulanan YÖKDİL sınavının sonuçları adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yaptığı açıklamada 2021-YÖKDİL/2 sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

2021-YÖKDİL/2 SONUÇLARINI NEREDEN ÖĞRENECEĞİZ?

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

YÖKDİL SINAV PUANLARI KAÇ YIL GEÇERLİ?

YÖKDİL’den alınan puanlar sınavın yapıldığı tarih itibariyle 5 (beş) yıl geçerli olmaktadır. Dolayısıyla 2021-YÖKDİL/1 ve YÖKDİL/2 sınavlarından edinilen puanlar 2026 yılına kadar kullanılabilecek.

2021-YÖKDİL/2 SORULARI VE CEVAPLARI ADAYLARIN ERİŞİMİNE AÇILDI

ÖSYM’nin resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre,

“29 Ağustos 2021 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Eylül 2021 tarihinde saat 16.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.”

“Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.