2022 DGS Geç Başvuruları Başladı: Ücretler Nereye Yatırılacak?

DGS
31.05.2022
A+
A-
2022 DGS Geç Başvuruları Başladı: Ücretler Nereye Yatırılacak?

DGS 2022 geç başvuruları bugün başlıyor. Binlerce adayın katılım sağlayacağı DGS geç başvuru ücreti ÖSYM başvuru kılavuzunda yer alan bankalara yatırılacak. DGS’ye girmek isteyenler için başvurular 13 Mayıs ve 23 Mayıs tarihleri aralığında alındı. Bu tarihler aralığında işlemlerini tamamlayamayanlar geç başvuru tarihini bekliyorlar. DGS geç başvuruları 31 Mayıs’ta alınacak. Peki, DGS geç başvuru ücreti ne kadar, nasıl yatırılır? İşte, DGS geç başvuruları hakkında detaylar..

DGS Geç Başvuru işlemlerini 31 Mayıs’ta yapılacak. Temmuz ayında düzenlenecek olan DGS’ye girmek isteyenler için bu tarih son şans olacak. DGS ücretinin de aynı gün ödenmesi gerekiyor. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda ücret geç başvuru günlerinde Türkiye saatiyle 23.59’a kadar ödenecek.

DGS GEÇ BAŞVURU İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

2022 DGS TARİHİ  NE ZAMAN?

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 2022 yılında DGS 3 Temmuz’da yapılacak.

DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS Başvuru ücreti 190,00 TL olarak açıklanmıştı. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir. Geç başvuru gününde başvuru yapan ve sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayan adayların, başvurularının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi tamamlanmadan teyit etmeleri ve başvuru bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamaları gerekmektedir.

DGS GEÇ BAŞVURU KAÇ GÜN SÜRECEK?

DGS geç başvuru 1 gün sürecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.