2022 KPSS Lisans Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

22.07.2022
A+
A-
2022 KPSS Lisans Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

Haziran ayında başvuruları tamamlanan KPSS Lisans oturumuna az bir süre kala sınav giriş belgesi ve sınav yerleri duyuruları yakından takip ediliyor. Memur olma hayali kuran binlerce aday ÖSYM takvimi ile belirlenen sınav tarihleri ve başvuru detayları hakkında araştırma yapıyor. ÖSYM tarafından KPSS sınav giriş yerleri açıklandı. İşte 2022 KPSS lisans giriş belgesi ve sınav yerleri ile ilgili merak edilen soruların yanıtı…

Önlisans, lisans ve ortaöğretim olmak üzere üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek KPSS sınavının Lisans oturumu başvuruları Haziran ayı itibarıyla tamamlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayımladığı takvim üzerinden Kamu Personeli Seçme Sınavı oturum tarihlerini ve sonuç açıklanma tarihlerini duyurmuştu. Son dakika gelen açıklamaya göre, KPSS sınav yerleri giriş belgesi açıklandı.

KPSS SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada,

“31 Temmuz 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu ile 2022-KPSS Lisans (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

KPSS SINAV YERLERİ NASIL SORGULANIR?

KPSS sınav giriş belgesi, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulanabiliyor.

KPSS LİSANS SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları 31 Temmuz Pazar günü yapılacak.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınavın sonuçları 2 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.