2022-MSÜ Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

18.03.2022
A+
A-
2022-MSÜ Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

27 Mart’ta gerçekleşecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı geri sayımı sürüyor. ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusunda, MSÜ sınav giriş yerlerinin açıklandığı bildirildi.

Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) başvuru süreci tamamlandı. 27 Mart Pazar günü yapılacak olan sınav hakkında araştırmalar arttı. Sınava sayılı günler kala adayların heyecanı da artıyor. Sınava girecekleri yerleri merak eden adaylar ÖSYM’den gelecek açıklamaları dört gözle bekliyorlar. Hem Milli Savunma Üniversitesi öğrencisi olmayı hedefleyenler hem de YKS sınavı öncesinde kendini denemek için sınava giren aday öğrenciler için beklenen tarih yaklaştı. Peki sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı? Sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak?

MSÜ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM’nin 2022 yılı takvimine göre MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 27 Mart 2022 Pazar günü saat 10.15’te tüm il merkezlerinde yapılacak.

MSÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ AÇIKLANDI

MSÜ sınav giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM yaptığı açıklamada ’27 Mart 2022 tarihinde uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2022-MSÜ) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.’ diye belirtti.

MSÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, sınavın yapılacağı hafta içinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

ÖSYM tarafından 27 Mart 2022 tarihinde yapılacak olan 2022-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2022-MSÜ) sınav süresi 165 dakika olarak uygulanacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.