2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

07.11.2023
A+
A-
2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

2024 bursluluk sınavı ne zaman? Kaç gün kaldı? Her yıl binlerce öğrencinin büyük bir umutla hazırlandığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) sayılı günler kalmışken, öğrencilerin ve ailelerinin heyecanı giderek artıyor. Bu önemli sınav, akademik başarılarıyla öne çıkan fakat maddi imkanları kısıtlı olan öğrencilere devlet desteği sağlama amacını taşıyor.

Öğrenciler, sınavın içeriğine yönelik Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinden oluşan konulara aylar öncesinden başlayarak çalışmışlar ve sınavın getireceği fırsatların farkındalığıyla motivasyonlarını en üst seviyede tutmaya çalışmışlardır. Veliler de, çocuklarının eğitimi için bu tür fırsatların kıymetini bilerek onlara destek olmanın yollarını aramaktadırlar.

2024 Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

MEB’in yaptığı resmi açıklamada bursluluk sınavının 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) başvular http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet siteleri üzerinden yapılabilir.

2024 LGS Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavının tarihlerini açıkladı.

2024 LGS geri sayım için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.