e-YDS 2021/14 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

YDS
09.12.2021
A+
A-
e-YDS 2021/14 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

YDS sınav giriş belgeleri erişime açıldı. ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre, e-YDS 2021/14 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Peki, YDS sınavı ne zaman, saat kaçta? YDS sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır? İşte detaylar..

YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 2021/14 giriş belgeleri erişime açıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, e-YDS 2021/14 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Peki, YDS sınavı ne zaman, saat kaçta?

YDS SINAV GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 09 Aralık 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

YDS SINAVI NE ZAMAN?

11 Aralık 2021 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2021/14 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

SINAVA GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır.

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.