e-YDS 2022/8 İngilizce Başvuruları Başladı

YDS
01.06.2022
A+
A-
e-YDS 2022/8 İngilizce Başvuruları Başladı

ÖSYM’nin yaptığı son dakika duyurusuna göre, e-YDS 2022/8 İngilizce başvuruları alınmaya başlandı. Sınava nasıl başvurulur, sınav hangi tarihte olacak işte tüm detaylar..

e-YDS, kamu personeli olup dil tazminatı almak isteyen, lisansüstü eğitime başlamak ya da akademik kadrolara atanmak isteyenlerin girdiği, YDS’nin elektronik ortamda uygulanan versiyonudur. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde gerçekleştirilen e-YDS’nin sınav içeriği, soru sayısı, sınav süresi ve sınav puanını kullanım alanları da YDS ile aynıdır.

SINAV HANGİ TARİHTE, NEREDE YAPILACAK?

e-YDS 2021/8 İngilizce alanında, 19 Haziran 2021 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

Sınava başvuru süreci, 25 Mayıs 2021 – 10 Haziran 2021 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 25 Mayıs 2021 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir. e-YDS’ye başvuru yapacak adayların ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

2021 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2021 e-YDS) Kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru İçin Tıklayınız.

ÜCRETİNİ İLK ÖDEYENLER SINAVA GİRMEYE HAK KAZANACAK

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3800, İstanbul’da 432, İzmir’de 84, Adana’da 294 olarak belirlenmiştir. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

SINAVA HAZIRLIK: DENEME E-SINAV

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve 2021 e-YDS  Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilirler;

Deneme e-Sınav Uygulaması için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.