KPSS 2021/1 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

01.07.2021
A+
A-
KPSS 2021/1 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

KPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yapılan açıklamanın ardından gündemdeki yerini aldı. Bugün itibarıyla başlayan tercihlerin ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacağı bilinirken bu kapsamda binlerce aday “KPSS tercih kılavuzu yayımlandı mı, ne zaman başlıyor ve bitiyor, tercihler nasıl yapılacak?” soruları yanıt aramaya başladı. Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme” atamaları ÖSYM tarafından gerçekleşecek. Buna göre; KPSS 2021/1 tercih kılavuzu yayımlandı mı, tercihler ne zaman başlıyor, nasıl yapılacak? İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzuna saat 14.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 01 – 08 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Tercih işlemlerinin detayları KPSS-2021/1 tercih kılavuzunda yer alacak. Ancak geçen yılın tercihleri şöyle yapılmıştı;

Tercih yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada kadro ve pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Tercihlerinizi internete girmenizde kolaylık sağlayacak bir tercih listesi oluşturabilirsiniz ancak, üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM’ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM’de hiçbir şekilde işleme konulmayacaktır.

ÖSYM’nin yaptığı açıklama ise şöyle;

KPSS-2021/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzuna saat 14.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 01 – 08 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.