2024 LGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı: LGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Sorgulanır?

  24.05.2024
  A+
  A-
  2024 LGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı: LGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Sorgulanır?

  Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavının yaklaşmasıyla birlikte, sınava girecek binlerce öğrenci sınav giriş yerlerini öğrenmek için harekete geçti.

  Milli Eğitim Bakanlığınca, 2 Haziran Pazar günü yapılacak LGS sınavının giriş bilgileri yayımlandı. Yapılacak bu merkezi sınavda öğrenciler kendi okullarında değil belirlenen okullarda sınava girecek. Peki giriş yerleri nasıl sorgulanır? İşte detaylar..

  Milli Eğitim Bakanlığının hesabından yapılan açıklamada, LGS’ye girecek öğrencilerin sınav giriş belgelerini e-Okul sistemi üzerinden alabilecekleri bildirildi.

  LGS kapsamındaki merkezî sınava yönelik sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri ile sınav tedbirlerine ilişkin bilgilere e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşılabilecek.

  Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınacak ve onaylanarak öğrencilere ulaştırılacak.

  LGS sınav giriş yerlerinizi sorgulamak için tıklayınız.

  Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında fotoğraflı onaylı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerini bulundurması gerekiyor.

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavının 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

  LGS 1. oturum saati: 09.30

  LGS 2. oturum saati: 11.30

  2024 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  LGS sınavının yapılmasının ardından sonuçların 1 ay içerisinde açıklanıyor. Buna göre 28 Haziran 2024 tarihinde LGS sonuçlarının açıklanması beklenmektedir.

  LGS Puan Hesaplama

  LGS sınavına girmeden önce deneme sonuçlarınızdan ortalama puanınızı hesaplayabilir ve hedeflediğiniz liseye yetip yetmediğini öğrenebilirsiniz. Bunun için birçok hesaplama aracı bulunsada doğru verilere ulaşmak zordur. Doğru ve güvenilir bir hesaplama yapmak için LGSpuanhesaplama.net’i kullanabilirsiniz.

  LGS Puanınızı Hesaplamak için tıklayınız.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.