Lisede Bu Yıl Sınıfta Kalma Kaldırıldı!

  13.06.2021
  A+
  A-
  Lisede Bu Yıl Sınıfta Kalma Kaldırıldı!

  Tüm dünyayı olumsuz etkisiyle sarsan yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında öğrenciler, bir yılı aşkın süredir uzaktan, online olarak eğitim görüyor.

  Bu durum hem öğrenci hem de öğretmenlerin performansını olumsuz etkilerken 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın sona ermesine kısa bir süre kala, öğrenci, öğretmen ve veliler, Sınıfta kalma var mı lise? Lise sınıfta kalma olacak mı 2021? sorularının cevabını araştırıyor. İşte detaylar…

  Lisede Bu Yıl Sınıfta Kalma Kaldırıldı

  Lisede devamsızlık nedeniyle sınıf tekrarı olmayacak. Baraj derslerden kalanlar ile yıl sonu puanı 50’nın altındakiler de sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim sürecini göz önüne alarak lisede sınıf geçme kriterlerine ilişkin düzenlemeler yaptı. Buna göre, karneler sadece birinci dönem veya her iki döneme ait puanlara göre düzenlenecek.

  Her iki döneme ait hiç yazılı sınav ya da performans, proje notu olmayanların velileri aranarak, ikinci dönem sınavlarına girmeleri istenecek.

  Sınava Girmeyenlerde Sınıf Atlayacak

  Sınava girmeyenler tüm derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek. Yıl sonu başarı puanı 50’nin altında olan hazırlık öğrencileri de sorumlu olarak 9. sınıfa geçebilecek.

  Yazıya göre, 12. sınıfların diplomaları, uzaktan eğitimin sona ereceği 2 Temmuz tarihi esas alınarak düzenlenecek.

  Başarısız Dersi Olanlar İçin Durum Nasıl Olacak?

  Başarısız dersi olanlar 21 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında sorumluluk sınavlarına girecek.

  Meslek Liseleri İçin Durum Ne?

  Mesleki ve teknik liselerde okuyan 12. sınıf öğrencileri de yapamadıkları veya eksik yaptıkları zorunlu stajlarından muaf tutuldu.

  Karneler Nasıl Verilecek?

  Salgın nedeniyle karne ve başarı belgeleri dijital ortamda verilecek. Basılı halini isteyenlerin okul müdürlüklerine başvurması gerekiyor.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.