MEB, 5 Haziran’da Yapılacak LGS ‘ye İlişkin Soruları Cevapladı!

  03.06.2022
  A+
  A-
  MEB, 5 Haziran’da Yapılacak LGS ‘ye İlişkin Soruları Cevapladı!

  Öğrenciler, bu pazar gerçekleşecek olan LGS sınavına ilişkin sorularına yanıt arıyor. MEB, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla akıllardaki sorulara cevap oldu. İşte detaylar..

  5 Haziran Pazar günü düzenlenecek Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) son 2 gün! Milyonlarca adayın katılım sağlayacağı sınava günler kala, öğrencilerin aklında bir sürü soru işareti var.

  LGS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Merkezî Sınav, 05 Haziran 2022 Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır.

  LGS’DE KAÇ SORU VAR, SÜRE NE KADAR?

  Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

  LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL, NEREDEN ALINIR?

  Öğrencinin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler 27 Mayıs 2022 tarihinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden ilan edildi.

  LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  LGS SONUÇLARI NE ZAMAN, NEREDEN AÇIKLANACAK?

  Merkezî Sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

  Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.