Telafi Eğitimi 2 Temmuz’da Başlıyor!

30.05.2021
A+
A-
Telafi Eğitimi 2 Temmuz’da Başlıyor!

Milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği telafi eğitimi için tarih netleşiyor. Eğitimlerin 2 Temmuz itibarıyla başlaması planlanıyor. Nihai karar Kabine Toplantısı’nın ardından açıklanacak.

Telafi eğitiminin detayları 18 milyon öğrenci, ailesi ve 1 milyonu aşkın öğretmen tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada telafi eğitimi çalışmalarının 2021-2022 eğitim yılını kapsayacağını duyurdu. Eğitimde telafiye hazır olduklarını dikkat çeken Bakan çalışmaların başlayacağı tarihi açıkladı. Öğrencilerin telafi programında matematik kampları, ders kursları, televizyondaki destek çalışmaları gibi faaliyetlerine katılacak. En çok merak edilen konulardan birisi de telafi eğitimlerinin uzaktan mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı oldu.

MEB Personel Genel Müdürü Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona virüs salgını nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları gidermek için telafi eğitimi sürecinin başlayacağını duyurmuştu. MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan da sosyal medya hesabından telafi programıyla ilgili açıklama yaptı.

“Telafi programımızın ‘yaz dönemi’ kapsamında, isteyen öğretmen ve öğrencilerimize, ikamet veya tatil adreslerinde; sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler için imkânlar oluşturuyoruz. Öğretmenlerimiz, bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabileceklerdir.”

Ziya Selçuk’tan Son Dakika Telafi Eğitimi Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telefi eğitimi programı hakkında açıklama yaptı. Telafi programlarının ekranlardan uzak olacağına dikkat çeken Bakan Selçuk” sosyal duygusal alanda iyileşeceğimiz ve fiziksel olarak aktif olacağımız, katılımınızın ihtiyacınıza ve isteğinize bağlı olacağı ve eğlenerek öğreneceğiniz bir program.” ifadelerini kullandı. İşte Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama;

Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada telafi eğitimi çalışmalarının Haziran ayında başlayacağını duyurdu. Öğrencilere her anlamda destek olmayı amaçlayan bu program 2020-2021 eğitim yılının tümünü kapsayacak. Yani öğrenciler sadece yaz aylarında telafi eğitimi programına katılmayacak. 2020-2021 eğitim öğretim yılı takvimi henüz Bakanlık tarafından açıklanmadı. Ancak önümüzdeki eğitim döneminin büyük bir kısmında telafi programının devam etmesi bekleniyor.

Eğitimde Telafi Başlıyor Etiketiyle Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından “eğitimdetelafibaşlıyor” etiketiyle paylaştığı gönderide “ Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak.” ifadelerini kullandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.