Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlayacak? Başvuru Tarihleri Belli Oldu

  20.06.2021
  A+
  A-
  Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlayacak? Başvuru Tarihleri Belli Oldu

  Telafi eğitimi ne zaman sorusu dijital karnelerin erişime açılmasının ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl karnelerin 18 Haziran’da alınacağını okulların ise 2 Temmuz’da kapanacağını açıkladı. Milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri e-Okul’dan erişime açıldı. Ardından ise telafi eğitimi başlayacak. Peki, Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Telafi eğitimi kaç gün sürecek? İşte, telafi eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgiler..

  Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek. Şimdi ise gözler telafi eğitiminde. İşte, MEB telafi dersleri başlangıç ve bitiş tarihleri…

  Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz’a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz’a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

  “Telafide Ben de Varım”

  Daha sonra 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek.

  Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerle ilgili ayrıntılara “https://telafidebendevarim.meb.gov.tr” adresinden erişilebilecek.

  Telafi Eğitim Başvurusu Ne Zaman ve Nereden Yapılacak?

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) telafi eğitimi programına, 21-Haziran-2 Temmuz arasında https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde üzerinden başvuru yapılabilecek.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.