20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları İçin Mülakat Yerleri Açıklandı!

  04.05.2021
  A+
  A-
  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları İçin Mülakat Yerleri Açıklandı!

  MEB 20 bin öğretmen ataması mülakat sınavları, başvuruların ardından adayların gündemine geldi. 26 Mart’a kadar ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihlerini yapan öğretmen adayları mülakat sınavları için hazırlıklarına başladı. Kılavuz bilgilerinden faydalanacak olan adaylar, mülakat yerlerini beklerken Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada “Bu sene için salgından kaynaklanan bir takım sorunlar ve bütçe olanakları ile ilgili bazı problemlerden dolayı 20 bin kısıtı geldi.” ifadelerini kullandı. 

  MEB Öğretmen Alımını Ne Zaman Yapacak? 

  20 bin öğretmen alımında süreç devam ediyor. Ön başvuru işlemlerini 26 Mart’a kadar yapan adaylar mülakat yerlerinin açıklanacağı tarihe odaklandı. MEB 20 bin öğretmen atama takvimine göre, adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 3 Mayıs’ta yapılacak.

  MEB’den Açıklama Geldi!

  MEB, sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında ön başvuru yapan adayların sözlü sınav merkezlerinin açıklandığını duyurdu. MEB’in sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan duyuruda, “20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında ön başvuru yapan adayların sözlü sınav merkezleri açıklandı.”

  Mülakat Yerleri Açıklandı!

  Adaylar, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini MEB’e bağlı olan online sistem üzerinden ( http://meb.gov.tr )  öğrenebilirler. Sınav takvimine göre yerlerin dün açıklanması bekleniyordu ancak bir gün gecikmeli açıklandı.

  Sözlü Sınavlar Ne Zaman Yapılacak?

  20 bin öğretmen alımı sözlü sınavlar 17 Mayıs-6 Haziran’da yapılacak.

  Sonuçlar Ne Zaman Duyurulacak?

  Sözlü sınavların sonuçları 8 Temmuz’da açıklanacak. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 12-16 Temmuz tarihleri arasında alınacak ve 2 Ağustos’ta sonuçlandırılacak.

  Karantinadaki Adaylar İçin Durum Ne Olacak?

  Kovid-19 salgını sebebiyle karantina uygulaması nedeniyle sözlü sınava katılamayan adaylar da başvurularını, 17 Mayıs-18 Haziran’da yapacak. Bu durumdaki adayların sözlü sınavları, 21-25 Haziran arasında düzenlenecek. Atama tercihleri 1-6 Eylül’de alınacak, sonuçları ise 8 Eylül’de duyurulacak.

  Bakan Selçuk: “20 Bin Öğretmen Atacak”

  Canlı yayında eğitim öğretim gündemi ile ilgili açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları ifade etti;

  Daha çok atama olması, daha çok meslektaşımızla beraber olmak, elbette hepimizin arzusu. AK Parti döneminde de hep 40 bin ve üzerinde atamalar yapıldı. Bu sene için salgından kaynaklanan bir takım sorunlar ve bütçe olanakları ile ilgili bazı problemler, bütün bunlardan dolayı 20 bin kısıtı geldi, ama her zaman bizim işimiz, koşturmacamız bunun artması ile taleplerde bulunmak, görüşmeler yapmak.

  Bizim işimiz bu. Biz öğretmenlerimiz adına bu işin takipçisiyiz tabii ki. Her birinin umuda, işe ihtiyacı var. ‘Verin bizim öğrencilerimizi’ diyorlar. Bu ne kadar güzel bir duygu ve talep. Bu konuda da bizim elimizden geleni fazlasıyla yapmamız gerekiyor ve bunun için çok uğraşıyoruz. İmkanlar ölçüsünde yeni fırsatlar doğduğunda tabii ki olur, niye olmasın. Ama şu anda 20 bin ile kısıtlıyız.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.