2022-İcra Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

20.04.2022
A+
A-
2022-İcra Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı cevap anahtarı ve aday cevapları erişime açıldı. ÖSYM AİS şifresi ile sistemden girip bakılabilen cevap kağıdı, 10 gün süreyle erişime açık olacak. İcra sınavı cevap kağıtlarının erişime açıldığı açıklaması ÖSYM sitesinden yayınlandı. Peki, icra sınavı cevap anahtarı nasıl öğrenilir? İşte tüm detaylar..

Adalet Bakanlığı tarafından 2022 icra sınavı cevap kağıtlarının erişime açıldığı açıklaması geldi. Böylece sınava giren adaylar yaptıkları hataları ve işaretledikleri cevapları bir süre boyunca ÖSYM aday işlem sisteminden bakabilecek. İşte icra sınavı cevap anahtarı erişim ekranı..

İCRA SINAVI SORU VE CEVAP KAĞIDI ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM resmi sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“03 Nisan 2022 tarihinde uygulanan Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı (2022-İcra) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 20 Nisan 2022 tarihinde saat 10.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.”

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

AİS GİRİŞ EKRANI

AİS’e giriş yapmak için öncelikle AİS şifresine sahip olmanız gerekiyor. T.C. kimlik numaranız ve AİS şifreniz ile ÖSYM AİS’e giriş yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.