2023 LGS Sonuçları Açıklandı: Sonuç Sorgulama Ekranı

  23.06.2023
  A+
  A-
  2023 LGS Sonuçları Açıklandı: Sonuç Sorgulama Ekranı

  2023 LGS sonuçları açıklandı! 4 Haziran 2023 tarihinde LGS kapsamında gerçekleştirilen “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav” sonuçları meb.gov.tr adresinden erişime açıldı.

  LGS sonuçları MEB tarafından açıklandı. LGS sonuçları 2023 sınava katılan 1 milyon 263 bin 313 öğrenci ve veliler tarafından bekleniyordu. Yeni eğitim öğretim hayatlarında liseye başlayacak olan öğrenciler iyi bir liseye gitmek, güzel bir eğitim almak için yoğun bir çalışma temposunun ardından iki oturum halinde düzenlenen LGS sınavına 4 Haziran tarihinde girmişlerdi. Şimdi gözler LGS sonuç sorgulama ekranında ..

  2023 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Takvime göre LGS sonuçları, bugün “https://www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edildi.

  Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi ile sorgulanabilecek.

  LGS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  2023 LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  LGS tercihlerine dair henüz bir açıklama yapılmadı. MEB takvimine bakıldığında geçtiğimiz sene LGS tercih süreci 4-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmişti.

  LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu sınav sonuçlarının açıklandığı gün yayınlanacak. Öğrenciler okulların puanlarını ve kendi puanlarını dikkate alarak merkezi sınavla öğrenci alan okulları tercih edebilecek.

  LGS tercihlerine dair kılavuz, 26 Haziran’da yayımlanacak.

  ETİKETLER:
  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.