LGS 2. Nakil Sonuçları Açıklandı!

  09.08.2021
  A+
  A-
  LGS 2. Nakil Sonuçları Açıklandı!

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 98’inin istedikleri bir liseye yerleştirildiğini duyurdu.

  Lise 2. nakil sonuçları resmen açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca lise 2. nakil tercihleri 02-06 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşti. 2. nakil tercihlerinin sonuçları 9 Ağustos tarihinde ilan edildi. Lise boş kontenjan ve taban puanlarına göre yapılacak yerleştirme sonuçları öğrenci T.C kimlik numarası ile e okul üzerinden sorgulanabiliyor. İşte sorgulama ekranı;

  LGS 2.NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  LGS NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  LGS yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih sonuçları 9 Ağustos Pazartesi günü erişime açıldı. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos’ta tamamlandı.

  İkinci yerleştirmeye esas nakil sonunda da hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak.

  YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

  İkinci yerleştirmeye esas nakil sonunda da hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. MEB Bakanı Mahmut Özer, 26 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 93’ünün istedikleri okula yerleştiğini söyleyerek “Birinci nakil dönemi sonunda tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 96’sı istedikleri okullara yerleşti” dedi. Özer, diğer öğrencilerin yerleştirme işlemi için sürecin devam ettiğini anımsatarak “Öğrencilerimiz ve aileleri müsterih olsunlar” mesajı verdi.

  DOLULUK ORANLARI YÜKSELDİ

  Diğer yandan birinci yerleştirme sonuçlarına göre sınavlı mesleki ve teknik Anadolu liselerinde doluluk oranı yüzde 77 iken bu oran yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 90’a yükseldi.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.