Üniversite Baraj Puanı Düşürüldü! YKS Baraj Puanları Kaç Oldu?

  10.08.2021
  A+
  A-
  Üniversite Baraj Puanı Düşürüldü! YKS Baraj Puanları Kaç Oldu?

  Üniversite kontenjanlarının açıklanmasının ardından bazı alanların boşta kalacak olması nedeniyle “YKS barajı düşer mi?” sorusu akıllara geldi. Dün MHP lideri Devlet Bahçeli salgın dönemi nedeniyle baraj puanının aşağı çekilmesi yönünde çalışmaların yapılmasını talep etti. Bugünse YÖK’ten ‘çalışmalar Cumhurbaşkanının onayına sunuldu’ açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yeni baraj puanı açıklamasında bulundu.

  BAHÇELİ’DEN YKS, TYT, AYT BARAJ PUANI AÇIKLAMASI

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, salgının neden olduğu ağır ortamdan dolayı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarında genel başarı düzeyinin bu yıl çok düştüğünü belirterek, “Salgın dönemi göz önüne alınarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) baraj puanın 140’a,  Alan Yeterlilik Testi (AYT) baraj puanın da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir” dedi.

  YÖK’TEN SON DAKİKA BARAJ AÇIKLAMASI

  YÖK, ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı’yla toplantı yaptı. YKS’de barajın düşürülmesi konusunda çalışmalarını tamamladı. Tamamlanan çalışma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunuldu.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BARAJ PUANI AÇIKLAMASI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacaktır.” dedi.

  Buna göre merkezi yerleştirme ve ek yerleştirme sonrasında yapılacak olan üçüncü yerleştirmede baraj puanları  TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacak.

  ÜNİVERSİTE TERCİH BARAJI PUANI DÜŞTÜ! YKS, TYT, AYT BARAJ PUANI KAÇ?

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.