Bakan Özer’den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Yüz Yüze Eğitim 6 Eylül’de Başlıyor

  19.08.2021
  A+
  A-
  Bakan Özer’den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Yüz Yüze Eğitim 6 Eylül’de Başlıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası yüz yüze eğitimde PCR testinin zorunlu olacağı açıklamasının ardından Bakan Özer de okulların 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açılacağını bildirdi.

  Karara ilişkin ayrıntılar Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaşıldı:

  YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

  Eylül 2021 itibarıyla tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitim başlıyor. 1-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri yapılacak. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA TV ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecek.

  DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI DEVAM EDECEK

  Okul öncesi ve birinci sınıf öğretmenlerimiz için 31 Ağustos 2021’de çevrim içi Kovid-19 salgını ve okulların yeniden açılması sürecine dair seminerler verilecek. Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) 8 ve 12. sınıflar için düzenlenecek. 1-3 Eylül tarihleri arasında tüm öğretmenlerimize Kovid-19 salgını ve okulların yeniden açılması sürecine dair seminerler verilecek.

  YÜZ YÜZE EĞİTİMDE MASKE ZORUNLU

  Okula maske takılarak gelinecek. Bakanlığımız bünyesinde kurulan yeni elektronik takip sistemi ile il, ilçe ve okul düzeyinde eğitimin aksamaması için tüm süreçler anlık olarak takip edilecek. Kantin, yemekhane ve pansiyonlar açık olacak. Eğitim çalışanları için aşı zorunluluğu aranmayacak ancak aşı olmayanlarda haftada iki kez PCR testi istenecek. Öğretmenlerimizin en az bir doz aşılama oranı %80,34’tür bu oran Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından yaklaşık %8 fazla. iki doz aşılanma oranı %69,73. Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından yaklaşık %15 fazla.

  EĞİTİM KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

  Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

  ERDOĞAN DA AÇIKLAMA YAPTI

  Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin 6 Eylül’de başlayacağını duyurdu

  Erdoğan, “Eylülde okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca öğrencilerimizin çeşitli sektörlerde işlerine dört elle sarılan vatandaşlarımızın geleceğinin bu konuda kat edilecek mesafeye bağlı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.