LGS Soru Kitapçıkları Ve Cevapları Yayımlandı!

  06.06.2021
  A+
  A-
  LGS Soru Kitapçıkları Ve Cevapları Yayımlandı!

  LGS 2021 maratonu sona erdi. Yüz binlerce öğrenci sınavda ter döktü. Güzel bir lisede öğrenim görmek isteyenler sınav sonrası LGS sorularına ve cevaplarına odaklandı. 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen LGS sınavının soru kitapçığı MEB tarafından yayımlandı. LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı MEB’ten ulaşılabilir hale geldi. İşte, LGS soruları ve cevapları…

  LGS 2021 nasıl geçti?

  8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav bugün yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi sınav 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde, 17 bin 793 okulda ve 82 bin 355 salonda gerçekleştirildi.

  Öğrencilerin kendi okulunda katıldığı sınavda öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama süresi verildi. İki sınav oturumu arasındaki 45 dakikalık zaman diliminde Kovid-19 tedbirleri kapsamında okul içinde veya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uyulması için tedbirler alındı. Matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltildiği ikinci oturumda öğrencilere 80 dakika süre verildi.

  LGS 2021 sorularına ve cevap anahtarlarına nereden ulaşacağız?

  Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Sınava giren 8. sınıf öğrencileri, sorulara ve cevap anahtarlarına “meb.gov.tr” adresinden ulaşabilecek.

  Sözel Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

  Sayısal Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

  LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Liselere Geçiş Sistemi sınavı sonuçları 30 Haziran 2021 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.