Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Kılavuzu Paylaşıldı

  26.02.2023
  A+
  A-
  Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Kılavuzu Paylaşıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı, OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde görev yapan öğretmen ve MEB personeline ilişkin yeni karar aldı. Depremde yakınını kaybedenler ile bulunduğu ilde yakınının tedavisini yapamayacak olanlar da yer değişikliği isteyebilecek. Bakanlığın personel.meb.gov.tr internet adresinden yapılan açıklamada OHAL ilan edilen illerde görev yapan öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme kılavuzu erişime açıldı. Peki, mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları başladı mı, başvuru süresi ne zaman bitecek?

  Milli Eğitim Bakanlığı, OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde görev yapan öğretmen ve MEB personeline ilişkin yeni karar aldı.

  Bakanlıkça yılda iki kez yapılan mazeret tayini hakkı, bu yıl deprem nedeniyle üçe çıkarıldı. Alınan kararın ayrıntıları yayınlanan kılavuzla paylaşıldı.

  Öğretmen atama kılavuzu 2023 MEB tarafından yayımlandı. Kılavuz içerisinde, OHAL bölgesindeki öğretmenlere yer değiştirme hakkı başvuru tarihleri, tayin tarihleri ve başvuru şartları yer alıyor.

  24 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olan başvurular 10 Mart 2023 saat 16.00’da sona erecek.

  Başvuruların onay/ret işlemleri 13 Mart’ta son bulacak.

  Atamalar 15 Mart 2023 tarihinde açıklanacakken, Tebligat ve İlişik Kesme İşlemleri aynı gün içerisinde başlayacak.

  Duyuru kapsamında olağanüstü hal ilan edilen illerde görev yapan ve başvuru şartlarını sağlayan sözleşmeli/kadrolu öğretmen ile diğer personel başvuru yapabilecek.

  Başvurular; personelin kendisi, eşi, çocuğu ile anne veya babasının deprem etkisiyle bulunduğu ilde tedavisinin mümkün olmaması nedenine ve deprem etkisiyle eşini veya çocuğunu kaybetme nedenine bağlı olarak iki farklı mazeret için alınacak.

  Başvuru işlemleri kişisel şifre kullanmak suretiyle MEBBİS üzerinden gerçekleştirilecek.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.