Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Tercihleri Başladı! KPSS-2021/9 Kılavuzu Yayımlandı

05.11.2021
A+
A-
Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Tercihleri Başladı! KPSS-2021/9 Kılavuzu Yayımlandı

Ticaret Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması süreci başladı. KPSS-2021/9 tercih kılavuzu yayımlandı. Ticaret Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır.

ÖSYM, KPSS-2021/9 kılavuzunu erişime açtığını duyurdu. ÖSYM tarafından KPSS-2021/9 Ticaret Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınmasına ilişkin yayınlanan duyuruda, bakanlığa alınacak personel alımı için tercihlerin nereden ve nasıl yapılacağı belirtildi.

TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ticaret Bakanlığı’na sözleşmeli personel alımı ilanı için başvuracak adaylar tercihlerini, 03 – 08 Kasım 2021 tarihlerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) https://ais.osym.gov.tr internet sayfasından yapabilecek. Tercih işlemleri, 8 Kasım 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

Tercih işlemleri, KPSS-2021/9 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet sayfasından Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

KPSS 2021/9 KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.

Adayların, kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 6 Eylül 2020 ve 25 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2020-KPSS Lisans, 2020- KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

Tercih işlemlerinde lisans seviyesindeki pozisyonlar için 2020-KPSS Lisans, ön lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2020-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde, sözleşmeli pozisyonlar için KPSSP3 ve KPSSP93 puanı kullanılacaktır.

HANGİ ŞEHİRLERDE PERSONEL ALIMI OLACAK?

Türkiye genelinden adaylar bu alımlara başvuru yapabiliyor. Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep, Şırnak, Ağrı, Ardahan, Artvin, Edirne, Hatay, Kilis, Mardin ve Yozgat şehirleri bu alımları gerçekleştirecek.

16 kişi lisans mezunu büro personeli alımı ve 11 kişi önlisans mezunu olarak alım yapacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.