Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Mu? Bakan Ziya Selçuk’tan Kritik Açıklama

  01.06.2021
  A+
  A-
  Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Mu? Bakan Ziya Selçuk’tan Kritik Açıklama

  Okullarda yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika haberi, kabine toplantısı kararları sonrası geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak?” sorusunu yanıtladı. Bakan Selçuk yaptığı paylaşımda “kavuşuyoruz” diyerek okulların açılacağı tarih, yarın hangi sınıfların eğitime başlayacağı ve merak edilen konular ile ilgili açıklamada bulundu. Kabine toplantısı kararları ve Bakan Selçuk’un açıklamasına göre, MEB’e bağlı okullar ne zaman açılıyor, ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim başlıyor mu?

  Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün itibarıyla ilkokul öğrencileri, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencileri için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlanacağını bildirdi. Öte yandan Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran’da alabilecek; 2 Temmuz’a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

  Yüz yüze eğitim başlıyor!

  Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından sosyal medya hesabından okullarda uygulanacak yüz yüze eğitim takvimini açıkladı. Selçuk, “Yarın (1 Haziran) itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” bilgisini paylaştı.

  Haftada 2 gün yüz yüze eğitim olacak

  Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise ülke genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, yarından itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacağı, diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edeceği bildirildi.

  Yüz yüze eğitim “İsteğe bağlı” olacak

  7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin haftada 2 gün yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.”

  Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

  Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un açıklamasına göre bu sene okullar 2 Temmuz’da kapanacak. 1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacak.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.