2022 Öğretmen Alan Değişikliği Takvimi Belli Oldu!

  30.12.2021
  A+
  A-
  2022 Öğretmen Alan Değişikliği Takvimi Belli Oldu!

  Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği takvimi açıklandı. Alan değişikliği için başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak. Peki, Öğretmen alan değişikliği başvurusu nasıl yapılır, alan değişikliği şartları nelerdir? İşte alan değişikliği 2022 takvimi!

  Alan değişikliği başvuru takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alan değişikliği başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanlar başvurularını şubat ayında yapacaklar. Peki alan değişikliği şartları neler? 

  ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

  Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği takvimi yayımlandı. Buna göre, ön başvurularının sistem üzerinden alınması ve onay süreci 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Tercih başvurularının alınması ve eğitim kurumu müdürlüklerince onaylanması 21-25 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

  Atamalar 1 Mart 2022 tarihinde, görevden ayrılma ve yeni görev yerine başlama işlemleri ise 17 Haziran 2022 tarihi itibarıyla gerçekleştirilecek.

  📌 Ön Başvurunun Yapılması: 7-11 Şubat 2022

  📌 Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci: 21-25 Şubat 2022

  📌 Atamaların Yapılması: 1 Mart 2022

  📌 Görevden Ayrılma ve Göreve Başlama: 17 Haziran 2022

  ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Bakanlığımızda kadrolu olarak görev yapan öğretmenlerden adaylıkları kaldırılmış olmak şartıyla;- Öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananların,
   – Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin,
   – Görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan lisans düzeyinde yükseköğretim bitirenlerin,
  • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Öğretmenlik Alanları,
  • Atama ve Ders Okutma Esasları ile eki çizelgeye göre, mezun oldukları yükseköğretim programına göre atanacakları alanlara,- Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta iken Personel Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programını başarıyla tamamlayanların ise özel eğitim alanına,Alan değiştirmek üzere başvuruları alınacaktır.

  Alan Değişikliği işlemleri aşağıda yapılan açıklamalar çerçevesinde ve E. Başvuru ve Atama Takvimi’nde belirtilen süre içerisinde “Ön Başvuru” ve “Tercih ve Atama” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

  2022 yılı alan değişikliği duyurusu için tıklayınız.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.