2023 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  26.06.2023
  A+
  A-
  2023 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  17-18 Haziran 2023 tarihleri arasında tamamlanan 2023 YKS sürecinin ardından gözler sonuçlara çevrildi. ÖSYM sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu. Peki, 2023 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), her yıl binlerce öğrencinin üniversiteye giriş için ter döktüğü önemli bir sınavdır. Bu yıl da öğrencilerin yoğun bir şekilde katıldığı YKS, büyük bir heyecanla tamamlandı. Öğrenciler, aldıkları puanlar ve sıralamalarıyla ilgili bilgilere erişmek için sabırsızlanıyor.

  ÖSYM, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihi belirlemek üzere titiz bir çalışma yürütüyor. Öğrencilerin merakla beklediği sonuçlar, ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre ilan edilecek. Bu takvim, öğrencilere sonuçları öğrenme ve geleceklerine yönelik planlar yapma konusunda rehberlik ediyor.

  ÖSYM, öğrencilerin sonuçlarına erişebilmeleri için online bir sonuç açıklama sistemi sunmaktadır. Bu sistem üzerinden öğrenciler, sınav sonuçlarını kişisel bilgilerini kullanarak öğrenebilecekler. Ayrıca, sonuç belgeleri de sistem aracılığıyla erişilebilir hale getirilecek.

  2023 YKS

  2023 YKS

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuç tarihi 2023 ÖSYM takvimiyle baylaşıldı. Takvime göre, YKS sonuçları 20 Temmuz 2023 tarihinde duyurulacak.

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr internet sayfası üzerinden ilan edilecek.

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), depremzede öğrencilere ek kontenjan ayrılması konusunda bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre, depremden etkilenen illerde ikamet eden adaylar, kendi illerindeki üniversitelere yerleşirken genel kontenjanda herhangi bir eksiltme olmaksızın yüzde 25 ek depremzede kontenjanı ayrılacaktır. Ayrıca, depremzede öğrencilere vakıf üniversitelerinde her bir programda 1’er kontenjan verilecektir.

  Yükseköğretim Kurulu, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında, Olağanüstü Hal kapsamındaki iller ile Sivas’ın Gürün ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihi itibarıyla ikamet eden adaylar için kendi illerindeki devlet üniversitelerinde merkezi yerleştirme ile öğrenci alan programların genel kontenjanı dışında ilave yüzde 25 kontenjan ayrılması kararlaştırılmıştır.

  ETİKETLER:
  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.