Öğrenciler 27 Haziran AYT Sınavında Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Tutulacaklar

  26.06.2021
  A+
  A-
  Öğrenciler 27 Haziran AYT Sınavında Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Tutulacaklar

  Hafta sonunun yaklaşmasıyla birlikte Pazar günü sokağa çıkma yasağı yeniden gündeme geldi. Ayrıca 27 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan YKS sınavında refakatçi olarak gidecek olanların sokak kısıtlamasından muaf olup olmayacakları merak konusu oldu. İşte İçişleri Bakanlığı’nın pazar günü sokağa çıkma yasağıyla ilgili YKS kararı..

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günkü kabine toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında, sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırılacağını, şehirleri arası seyahat kısıtlamalarıyla, şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamaların da sona ereceğini, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçileceğini söyledi. Bu gelişme sonrası hafta sonu sokağa çıkma yasağının durumu merak konusu oldu. İşte 26-27 Haziran hafta sonu yasaklarında son durum…

  PAZAR GÜNÜ (27 HAZİRAN) SOKAK KISITLAMASI VAR MI?

   

  Hafta sonu yasaklarının kaldırılacağı 1 Temmuz İçişleri Bakanlığı genelgesi henüz yayımlanmadı. Öte yandan, pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta da uygulanacak. Söz konusu esnemeler 1 Temmuz’dan sonraki süreçte yürürlüğe girecek.

  YKS REFAKATÇİLERİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF MI?

  YKS’ye girecek adaylar ve refakatçileri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri” konulu genelge gönderdi.

  Sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi ve/veya yakınlarının, YKS sınavına katılmak/görev almak üzere özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatleri için seyahat izin belgesi aranmayacak ve yapılacak denetimlerde belirtilen kişilerin görev belgesi veya aday giriş belgesini ibraz etmeleri yeterli olacak.

  Tam gün sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 Haziran Pazar günü, sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi ve/veya yakınları 05.00-19.00 saatleri arasında durumlarını belgelendirmek (görevli ya da aday giriş belgesi) kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

  27 Haziran Pazar günü kırtasiyeler ve fotoğrafçılar (kimlik kartı için gerekli olan fotoğrafın temini amacıyla), 07.00-18.00 saatleri arasında açık olabilecek. Bu yerlerde çalışanlar da belirtilen zaman dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.