YKS 2021 Soruları ve Cevapları Yayımlandı mı? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

  27.06.2021
  A+
  A-
  YKS 2021 Soruları ve Cevapları Yayımlandı mı? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

  YKS soruları ve cevapları sınav sonrasında adayların gündeminde yer alıyor. YKS dün saat 10.15’te TYT oturumu ile başladı. Adaylar sıkı bir çalışma dönemi sonrasında YKS sınavında iyi bir üniversiteyi kazanmak için çabaladılar. Doğrularını ve yanlışlarını görerek sınav hakkında bilgi sahibi olmak isteyecek adaylar ise YKS sınavı çıkışında YKS soruları ve cevap anahtarını ve sosyal medyada YKS sınavı ile ilgili yorumları araştıracaklar. Peki 2021 YKS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 ilde ve Lefkoşa’da düzenlenen, 2 milyon 607 bin 903 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı tamamlandı.

  AYT oturumunun bitmesiyle beraber, 2021 YKS soruları ve cevap anahtarı kitapçığı hakkında araştırmalar hız kazandı. 2021 YKS soruları ve cevapları ile adaylar, sınav puanına yönelik ön tahminde bulunabiliyor. Peki, YKS sınav soruları ve cevapları kitapçığı açıklandı mı? YKS TYT ve AYT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

  YKS SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) tüm merkezi sınavlarında sınav soruları ve cevap anahtarı sınav günü ya da sınavdan bir gün sonra adayların erişimine açılıyor.

  2021 YKS 26 Haziran’da ve 27 Haziran’da 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek. 27 Haziran Pazar günü yapılacak olan son oturumun ardından soruların bir bölümünün erişime açılması bekleniyor.

  YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  YKS sınav sonucunun açıklanacağı tarih ise belli oldu. ÖSYM’nin sınav takvimine göre YKS sınav sonuçları 4 Ağustos’ta açıklanacak.

  SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

  Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.