Google Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir? Önemli mi?

  23.03.2022
  A+
  A-
  Google Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir? Önemli mi?

  Google Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir? Önemli Mi?

  Günümüzde alışverişlerin büyük bir kısmı internet üzerinden yapılıyor. Özellikle pandemi ile birlikte neredeyse herkes internet alışverişlerine yönelmiş durumda. Sokağa çıkma yasaklarında tüketicilerde oluşan her alışverişi internetten yapma alışkanlığı pandemi etkileri azalsa da artık rutin bir alışkanlık haline geldi. Bu da ticaret yapmak isteyenleri, E-ticareti en ince ayrıntıları ile öğrenebilecekleri eğitimlere yönlendiriyor. Bu eğitimlerin başında da Google’ın sunduğu eğitimlerden olan Dijital Pazarlama eğitimi geliyor. Peki, Google Dijital Pazarlama Sertifikası nedir? Önemli mi?

  Google Dijital Pazarlama Sertifikası’nın Önemi

  Dijital pazarlamanın temellerini en iyi şekilde öğrenmek istiyorsanız buna internette arama motorlarının devi olan Google’dan destek alarak başlamak sizin için en mantıklısı olacaktır. Google’dan alacağınız dijital pazarlama eğitimi sayesinde e-ticarete atılmadan önce neler yapmanız gerektiğini en ince ayrıntısına kadar öğrenebileceksiniz. Bu sayede temeliniz sağlam olacağı için ticaret alanında daha başarılı olabileceksiniz.

  Google Dijital Pazarlama Eğitimi Ücreti

  Google, birçok sertifika hizmetini kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan bir firma. Bu pazarlama hizmetini de hiçbir ücret ödemeden veriyor. Özel bir eğitmen tarafından sunulan pazarlama eğitimini birkaç saatte tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Google eğitim sonunda kullanıcılarına e-sertifikayı da ücretsiz olarak veriyor. Programa katılarak CV’nize bu önemli sertifikayı ücretsiz olarak ekleme şansı elde edebilirsiniz.

  Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası Her Yerde Geçerli Mi?

  Google bu eğitim sonunda ve her ünite sonlarında size bir sınav yapıyor. Ünite sonlarındaki sınavları online olarak çözdüğünüzde yeni konuya geçmeye hak kazanıyorsunuz. Bu sınavları geçemediğinizde yeniden girme şansınız var. Her ünite sınavını başarıyla geçtikten sonra gireceğiniz online sınavı da geçmenizin ardından size sertifika mail yolu ile gönderiliyor. Eğitim sonunda elde edeceğiniz bu sertifika her yerde geçerliliği bulunan uluslararası bir sertifikadır. CV’nize gönül rahatlığıyla ekleyebilir, iş görüşmelerinde bir adım öne geçebilirsiniz.

  Google Dijital Pazarlama Sertifikası Ticaret Yapmak İçin Yeterli Bilgileri Sağlıyor Mu?

  Google’dan alacağınız bu eğitim ile özellikle e-ticaret yapmak istiyorsanız dijital pazarlamanın temellerini öğrenebilirsiniz. Eğitim programında konu hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile pazarlama hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Eğitim toplamda 40 saat süren bir eğitim. Ayrıca eğitim sonunda alacağınız sertifikada İnteraktif Reklamcılık Bürosu tarafından verilen eğitim onayı da eklenmekte.

  Eğitime Nasıl Ulaşabilirim?

  Google’dan dijital pazarlama eğitimi almak için arama motoruna ilgili sertifikanın adını yazın ve aratın. İlk çıkan sayfaya girin ve üstte yer alan menüden online kurslara tıklayın ve açılan sayfada yer alan 25 farklı kurs arasından istediğiniz Dijital Pazarlama kursuna tıklayın. Ardından açılan yeni sayfadan öğrenmeye başlayınca tıklayarak kursa katılım sağlayabilirsiniz. Bu eğitimi almak için sadece internete ve ortalama bir bilgisayara sahip olmanız yeterlidir.

  Ayrıca sınav sorularını önceden inceleyip çalışmak ve Google Dijital Atölye Final Sınavı Cevapları için de birçok siteden bilgi alabilirsiniz.

   

  Kurs Programında Hangi Önemli Bilgiler Elde Edeceğim?

  Kursa başladığınızda 40 saat boyunca izleyeceğiniz videolar ile dijital pazarlama ile alakalı:

  • Reklam yayınlamanın yolları,
  • İçerik pazarlamak,
  • Online mağazanın kurulması,
  • Hazırlanan videoların pazarlanması vb. bilgileri elde edebilirsiniz.

  Tüm bu bilgileri tek bir kurs ile elde edebilir ve internette blog sitesi ya da e-ticaret temelli bir site açıp onları yöneterek hayallerinize kavuşabilirsiniz. Eğitimin Google tarafından veriliyor olması da milyarlarca kişinin en çok kullandığı arama motorunun sahibi Google’ın tekniklerini birinci ağızdan öğrenebileceğiniz anlamını taşıyor. Bu da aldığınız eğitimin önemini bir kat daha artıran bir özellik. Üstelik böyle bir eğitime şimdilik ücretsiz ulaşabiliyor olmak da çok önemli. Birkaç dakikada kursa kayıt olup pazarlama bilgilerini sektörün liderinden öğrenebilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.