Tek Tıkla Web Sitesi Kurmak İsteyenlere Özel: Hazır Web Sitesi

  26.09.2022
  A+
  A-
  Tek Tıkla Web Sitesi Kurmak İsteyenlere Özel: Hazır Web Sitesi

  Hangi sektör alanında hizmet sağlıyor olursanız olun gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte online alanlarda varlığınızı göstermelisiniz. Satış yapmak amacıyla oluşturduğunuz e-ticaret siteleri ya da içerik paylaşmak, blog yazmak, bilgilendirici yayınlar oluşturmak için tasarlayabileceğiniz hazır web siteleri mevcuttur.

  İşiniz ile ilgili gerekli olan yazıları, görselleri, kampanyaları ya da pek çok farklı bilgiyi içerisinde toplayacağınız ve bunu çeşitli tasarım şablonları ile uyumlu bir şekilde kullanıcıya sunabileceğiniz web siteleri mevcuttur. Hazır site kurmak ile ilgili fazla bilgiye sahip olmayan kişiler üstün çabalar harcamadan kendilerine özel şık tasarımlı siteler kurabilirler.

  Ekstra destek ya da yardım almadan uygun fiyatlı hazır web sitelerine kolayca içerik ekleyebilirsiniz. Daha önce eklediğiniz içeriklerin görsel ya da yazılarını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca hazır web siteleri sizlere siteniz hakkında birçok bilgiyi de sunar. Sayfanıza dair kullanıcı istatistikleri de sunan hazır web siteleri ile markanızı ileri seviyelere taşıyabilirsiniz.

  Hazır Web Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Hazır web siteleri arasından işletmeniz için en uygun olanı seçmek oldukça zordur. Hazır web sitesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

  • Mobil Uyumluluk: Teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı dijital cihazlar ortaya çıkmıştır. Bu cihazlardan en yaygın olarak kullanılanı mobil cihazlardır. Mobil kullanıcılar tarafından alışveriş, araştırma, eğlence gibi pek çok işlem bu cihazlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple hazır web sitelerinin mobil uyumluluğunun olması oldukça önemlidir. Mobil uyumlu olması demek web sitesinin açıldığı cihazın ekranına bağlı olarak tasarlanması demektir. Web sitesi içindeki görseller ve yazılar bilgisayar ekranında geniş bir şekilde gösterilirken telefon ekranlarında daha küçük gösterilmesini sağlar. Web sitesinin farklı cihazlar ile uyumlu olması kullanıcı deneyimi açısından önemlidir. Tablet, telefon, bilgisayar gibi farklı cihazların ekranına göre tasarım ve sekmelerin yeri değişerek kullanıcıların erişimine sunulur. Kullanıcıların farklı cihazlar web sitesini ziyaret etmesi, site içerisinde gezinmesi, fotoğrafların net bir şekilde görülebilmesi ya da site yazılarının okunabilir olması açısından mobil uyumluluk önemlidir. Müşterilerinizin web sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak ve onlara işlevsel bir site sunmak için kullandığınız hazır web sitelerinde mobil uyumluluk özelliğinin olmasına dikkat edin.
  • SSL Sertifikası: Web sitelerinde en önemli konu güvenliktir. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların güvenliği için site içerisindeki tüm sayfalarda SSL sertifikası bulunmalıdır. Adres çubuğunda görünen “Güvenli Değil” uyarısı sitenin SSL sertifikasının olmadığını gösterir. Bu durum markaya ve siteye olan güveni zedelediği için hem müşteri hem de kullanıcı kaybeder. Eğer adres çubuğunda küçük bir kilit işareti varsa SSL sertifikasının olduğu ve verilerin korunduğunu gösterir. Sizlerde hazır site kurmak istediğiniz SSL sertifikasının her bir sayfa için geçerli olup olmadığını kontrol edin.

  • Sayfa ve Görsel Eklemek: Web sitesi hazırlarken en önemli unsur görsellerdir. Özellikle e-ticaret üzerine bir site kurulumu yapıyor iseniz yüzlerce hatta binlerce görsel eklemeniz gerekebilir. Bu nedenle sınırsız görsel ekleme içeriğine sahip hazır web siteleri önceliğiniz olmalıdır. Aynı şekilde farklı kategorilerde ürünler yüklemek ya da bilgiler sunmak için de sayfa sınırlaması olmayan web sitelerini tercih etmelisiniz.
  • Akıllı Linkler: Web sitesinin SEO uyumlu olmasının bir önemli noktası da URL yapılarıdır. Sitenize ait tüm URL yapıları Google ile uyumlu olmalıdır. Bu sayede SEO çalışmaları yürütebilir ve web sitesine dair veri analizleri yapabilirsiniz. URL yapıları kısa, net ve türkçe karakter içermemelidir.
  • Sitemap: Google tarafından sağlanan işletmenizin konumunu saptayan ve kullanıcılara gösteren bir özelliktir. Hazır web sitelerinde konum yönlendirmesi yapabiliyor olmak avantaj sağlayacaktır.

  Site Alanı Neden Önemlidir?

  Site içerisine yüklediğiniz fotoğraflar ve yazılar sitenin alanını oluşturmaktadır. Alanın sınırsız olması siteye yükleyebileceğiniz görsellerin boyutunda kolaylık sağlayacaktır. alan genişliği kullanıcılara hızlı bir site hizmeti sunar. Sitede bulunan görsellerin daha hızlı bir şekilde yüklenmesi ve indirilmesini sağladığı için hizmet kalitesinde aksamalar meydana gelmez.

  Siteye gelen ziyaretçilerin gezinme esnasında indirilebileceği alana trafik denir. Kullanıcı deneyimini artırmak ve iyileştirmek için sınırsız trafik alanına sahip hazır web sitesi kullanmalısınız. Sınırsız alan ve trafik sağlayan hazır web sitelerini seçmek hem web siteniz hem de markanız için çok önemlidir.

  En İyi Hazır Site Paketi Sunan Firma Hangisidir?

  Zengin web sitesi tasarımları ile markanızın ruhunu yansıtacak, rakiplerinizden farklı olmanızı sağlayacak hazır web siteleri arasından ihtiyacınıza en uygun olan tasarımı seçmelisiniz. Natro, her bir işletme için uyumlu olacak kaliteli, zengin içerikli ve bol avantajlı hazır web sitesi hizmetinize sunmaktadır. Uzman kadrosu ve 7/24 destek ekibi ile kaliteli ve güvenli web sitesi kurumunuzu gerçekleştirmek için çalışırlar. Sunduğu ücretsiz alan adı, hosting ve akıllı site sihirbazı ile birçok farklı düzeyde hazırlanmış web siteleri bulunmaktadır.

  Sadece birkaç adımda kolayca oluşturabileceğiniz web siteleri için Natro’yu ziyaret edebilirsiniz. Hazır paketler içerisinde sağladığı pek çok avantaj ve kolaylıklara uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İşletmenize ait ürünleri sergileyebileceğiniz, farklı kategorilerde sayfalar oluşturarak farklı müşteri kitlelerini çekebileceğiniz hazır site seçenekleri oluşturabilirsiniz. sunduğu hizmet ve servislerle binlerce kişiye kolaylıkla ulaşabilir ve kar oranlarınızı artırabilirsiniz. Natro Site özenle hazırladığı ve tasarladığı web sitelerini hizmetinize sunarken hem sizin hem de kullanıcıların yararını göz önünde bulundurarak profesyonel işler ortaya koymayı amaçlamaktadır.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.