Yurt Dışında Eğitim

  09.11.2021
  A+
  A-
  Yurt Dışında Eğitim

  Yetkin bir şekilde yabancı dil konuşmak ve mesleğine uluslararası boyut kazandırmak isteyen herkes, yurtdışında okumak için talepte bulunmaktadır.  Özellikle son yıllarda bu taleplerin artması, eğitim kalitesinin kariyer yükselişindeki önemini net bir şekilde göstermektedir.  Siz de iş dünyasına daha donanımlı bir şekilde atılmak istiyorsanız dünyaya açılmalı ve vizyonunuzu genişletmelisiniz.  Burada rastgele adımlar atmak ise hem zaman hem de maddiyat açısından ciddi zararlara uğramanıza yol açar.  Bu nedenle gitmek istediğiniz ülkede eğitim almanın şartlarını bilen; burslar, bölümler, yaşam koşulları, konaklama imkanı gibi konular üzerinde nitelikli araştırma yapabilen deneyimli bir uzmanın rehberliğine ihtiyacınız olacaktır.

  NEDEN YURT DIŞINDA EĞİTİM ?

  Yurt dışında okumanın avantajlarını genel olarak biliyoruz.  Fakat bunun için verilen emeğe değip değmediğini analiz etmek için olumlu ve olumsuz yanlarını daha detaylı incelememiz gerekiyor.   Öncelikle, belge hazırlama aşaması bazen yorucu olsa da sonuca ulaştığınız zaman bunların unutulacağını bilmenizi isteriz. Süreç boyunca yanınızda olan deneyimli danışmanlar da size yol gösterecek, yükünüzün büyük bir kısmını alacaktır. Yine kulağa caydırıcı gelen durumlardan biri de yurt dışındaki eğitim masrafıdır. Elbette ki kendi ülkenizde okuyacağınız bir üniversite, maddi açıdan daha ekonomik olabilir. Fakat tercih yaparken sonuçlarını da hesaplamak gerekir.   Kaliteli bir eğitimin hayat boyu birçok kapıyı daha kolay açtığını biliyorsunuz. Üstelik bu yolda kararlı olduğunuz zaman, yurt dışında eğitimin sandığınız kadar zor olmadığını, birçok insanı caydıran durumların aslında aşılabilir meseleler olduğunu siz de fark edeceksiniz.

  Yurt dışında eğitim alarak lisans eğitiminizi 3 yılda tamamlayabilirsiniz. Bu sayede iş hayatınıza daha hızlı atılabilir, kariyer basamaklarında hızla yükselebilirsiniz.  Üstelik diplomanız sayesinde dünyanın birçok yerinde iş bulmanız ve oturma izni almanız da kolaylaşacaktır. Bununla beraber eğitim sürecinde kendinize kattığınız pozitif değerler,  hayat boyu kişiliğinizin bir parçası olacaktır. Dünyanın çeşitli yerlerini keşfedebilecek; tarihi, sosyal ve sanatsal geziler yapabileceksiniz. Kendinizi geliştirecek aktiviteler ve henüz keşfetmediğiniz doğal güzellikler,  derslerden kalan vakitlerde sizi bekliyor olacaktır. Bununla beraber seçtiğiniz ülkeye göre bambaşka hobiler edineceksiniz.  Yine  bu güzel aktiviteleri birçok ülke vatandaşı ile birlikte deneyimleme şansı yakalayacak, bakış açınızı genişleteceksiniz.  Farklı yerlerden birçok dost edinecek, hayatınızın geri kalan kısmında kendinizi güvende hissedeceksiniz.

  Yeni kültürler tanımak ve birden fazla yabancı dil edinmek, özgüveninizin de artmasına katkı sağlar. Dolayısıyla iş dünyasında daha girişken ve cesur hale gelirsiniz.  Kendinize kattığınız vizyon ile daha bütünsel düşünebilir, fırsatları analitik bir şekilde değerlendirebilirsiniz.  Farklı kültürler ile bir arada yaşamaya alıştığınız için empati, hızlı adaptasyon gibi kişisel becerleriniz de gelişecektir.

    YURT DIŞINDA EĞİTİM İÇİN İTALYA SEÇENEĞİ

   Yurt dışında eğitim dendiği zaman akla gelen ilk seçeneklerden biri de İtalya’dır.  Çok kültürlü bir yapıya sahip olması ve dünyanın birçok yerinden öğrenci alması, bu durumda etkilidir. Çünkü iş hayatınıza atıldığınız zaman global bakış açısı kazanmış  ve farklı kültürlerle bir arada yaşamaya alışkın olmanız, işverenlerin gözünde sizi daha değerli hale getirecektir.  Aynı zamanda tüm dünyada geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak, her zaman daha atılgan olmanızı sağlayacaktır. İstediğiniz an istediğiniz yerde iş bulabilecek olmak,  çalıştığınız kuruma bağımlı olmadan bağlı olmayı öğretecektir.

  Akademik alanda eğitim almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli ölçüt kalitedir. Aksi takdirde dünyanın neresine gidilirse gidilsin, kariyer gelişimi açısından faydalı olmayacaktır.  İtalya ise Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi sıralamasında en çok üniversiteye sahip olan 3. Ülke olmuştur. Eğitim alanında kendini kanıtlamış bir donanıma sahip olan bu üniversiteler gelişmiş laboratuvarları  ve dünya çapında uzmanlık kazanmış hocaları ile size son derece verimli bir eğitim hayatını sunmaktadır.

  İtalya’nın yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almasını etkileyen diğer faktör ise burs seçenekleridir.  Bu ülke, liyakat gereği olarak yerli ve yabancı öğrencileri aynı şartlara tabii tutmaktadır. Bu sayede gerekli şartları yerine getirdiğiniz zaman devlet bursu ya da bakanlık bursu alma imkanınız bulunmaktadır.  Bunun dışında her üniversitenin kendi özelinde verdiği burslar da bulunmaktadır. Doğru başvuru, doğru zamanda yapıldığı zaman bu fırsatları yakalamanız zor olmayacaktır.  Öğrenciler için oldukça uygun olan part-time iş seçenekleri de İtalya’daki yaşamınıza farklı bir renk katacaktır.  Öğrenci olduğunuzu belirttiğiniz zaman iş bulma konusunda sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

  Eğitim için gittiğiniz ülkede aynı zamanda tam zamanlı yaşayacağınızı da unutmamak gerekir. Bu nedenle eğitim olanaklarının yanı sıra yeme-içme, kültürel faaliyetler, ulaşım gibi yaşam koşulları da araştırılmalıdır. Aksi takdirde eğitimden arta kalan vakitlerinizde kendinizi geliştirme fırsatınız da olmayacaktır. İtalya ise tarihi ve sanatsal değer içeren şehir yapıları ile beklentilerinizi karşılayan bir şehir olacaktır. Avrupa’nın gözde ülkesinde hafta sonları Venedik kanallarını keşfedebilir, Floransa sokaklarında İtalya’nın lezzet dolu yemek kültürü ile tanışabilirsiniz. Dinlenmek istediğiniz zamanlar ise Como Gölü gibi ülkenin doğal zenginlikleri ile keyif dolu, dingin bir gün geçirebilirsiniz.  Fiyatlar ise geniş aralığa sahip olsa da Milano, Roma gibi şehirlerin daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.  Bu nedenle eğitim için seçtiğiniz üniversitenin ve konaklama yerinin daha ekonomik  şehirlerde olmasına dikkat etmelisiniz.  Bazen muhit farklılığı bile ciddi farklar oluşmasına neden olmaktadır.  Doğru tercihler ile İtalya’daki hayatınızın oldukça verimli ve ekonomik olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

  İtalya’da Lisans, Lisansüstü ve Dil Okulu Eğitim Seçenekleri

  Eğitim hayatınızı İtalya’da devam ettirmek istiyorsanız lisans, yüksek lisans gibi birçok dalda kendinize uygun seçenekler bulabilirsiniz. İtalya en çok yabancı öğrenci kabul eden Avrupa ülkelerinden biri olması ile eğitim göçünün en yoğun olduğu yerlerden biridir. Uygun fiyatlar ve burs seçenekleri de ülke üniversitelerinin talep edilme oranını arttırmaktadır.  Aynı zamanda yabancı dil edinmek ve kültürel zenginliğinizi arttırmak için de en cazip merkezlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.  Özellikle tıp, mühendislik, mimarlık gibi alanlarda uluslararası geçerliliği olan bir diploma almak, geleceğinize yapacağınız en iyi yatırımlardan biri olacaktır.  Hem çok daha yüksek gelir elde etmek hem de dünyanın her yerinde yaşama imkanı elde etmek, doğru rehberlik ve kaliteli eğitim ile oldukça kolay hale gelmektedir.

  Yabancı dil edinmek için İtalya’yı tercih edenler ise birçok ülke vatandaşı ile bir araya gelme şansı bulacak, aynı dilin farklı aksanlarına da aşinalık kazanacaktır.  Dil okulu ya da hazırlık eğitimi için üniversite arayışında olanlar, sanatı ve tarihi ile merak uyandıran bu ülkeye yönelmektedir.  Ayrıca lisans eğitiminde olduğu gibi yüksek lisansta da burs imkanları sunulmaktadır.  Lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans 2 yıl sürmektedir.  Üniversiteler oldukça özerk bir yapıya sahip olduğu için not sistemleri değişkenlik göstermektedir.  Gitmeden önce tercih ettiğiniz üniversite hakkında detaylı araştırma yapabilir, profesyonel danışmanlık alarak doğru ve hızlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Pava Education Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

  Yurtdışı serüveninizi hızlı ve güvenli hale getirerek size en uygun eğitim imkanını yakalamak istiyorsanız, Pova Education yanınızda olacaktır. Lisans eğitimini İtalya’da alarak hem İngilizce hem İtalya öğrenebilir,  kariyerinize bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz. Profesyonel danışmanlık hizmetimiz ile yurtdışında okuyacağınız tüm bölümler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Bunun yanı sıra İtalya’da okumak için gereken başvuru şartları ve oluşturmanız gereken evraklar hakkında da rehberlik yapılacaktır. Özellikle motivasyon mektubu, başvuru formu gibi belge oluşturma işlemlerinde alacağınız yardım, sürecin hızlanmasına da katkı sağlayacaktır.  Bununla beraber İtalya’da eğitim alabilmek için edinmeniz gereken vize ve konsolosluk tarafından istenen
  DV kurası başvurusu da Pava Education tarafından yapılmakta ve izlenmektedir. Profesyonel destek sayesinde  bütçe ve eğitim talepleriniz değerlendirilerek sizin için oluşturulan en iyi rotaya en kısa sürede ulaşabileceksiniz.

  İtalya’daki devlet üniversitelerine girmek ve rahat bir şekilde eğitim hayatınızı tamamlamanız için, burs başvurularını da Pava Education tarafından yapmaktadır.  Birçok burs seçeneği olduğu için ülkedeki üniversiteler hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz çeşitli sorunlarla karşılaşmanız muhtemel olacaktır. Bu nedenle burs seçeneklerine ve başvuru şartlarına hakim uzmanlarımız sizin adınıza başvurmakta, daha sonra ise başvurunun takibini yapmaktadırlar.  Pava Education kalitesi ile danışmanlık alan öğrencilerin %85’i İtalya’da eğitim almaya hak kazanmıştır. Yine %95’i ise burs almaktadır. Doğru başvuruyu doğru şekilde yaptığınız zaman önünüzdeki kapıların daha kolay açıldığına bu oran da kanıt olarak gösterilebilir. Siz de yurtdışı için ilk adımı Pava Education güvencesi ile atmak istiyorsanız iletişim kanallarını kullanarak izimle iletişime geçebilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.